WHIRLPOOL FFB 8458BV EE PRAČKA
Pračka předem plněná
Více informací.Pračka předem plněná
Referenční program eco 40-60
Třída energetické účinnosti B
Spotřeba energie 54 kWh / 100 cykl.
Unikátní vlastnost FreshCare +
Senzorová technologie praní 6. smysl FreshCare +
Extra záruka 10 let záruka na motor
Jmenovitá kapacita praní 8 kg
Objem bubnu 54 l
Trvání programu 3:35 / h:min
Spotřeba vody 48 l / cyklus
Otáčky odstřeďování 1400 ot/ min
Třída účinnosti odstřeďování B
Třída úrovně vydávaného hluku C
Úroveň emisí hluku 78 dB(A) re 1 pW
Účinnost praní A
Ovládání centrální knoflík + tlačítka
Displej
Zobrazení průběhu programu
Zobrazení zůstatkového času na displeji
Ovládání - programy a volby
Počet programů 14
Smíšené prádlo / Denní 40°C
Syntetika
Bavlna
Jemné prádlo
Bavlna 20°C
Vlna
Eco / Eco 40-60
Rychlý 30°C/30 min
Osvěžení párou
Program pro bílé prádlo
Sport
Prošívané přikrývky
FreshCare +
Clean +
Úroveň zašpinění
Intenzivní máchání
Máchání a odstřeďování
Intenzivní odstřeďování
Jemné odstřeďování
Vypouštění vody
Tlačítko start/ pauza
Odložený start/ konec
Tlačítko zap/ vyp
Rozměry (vxšxh) 845x595x630 mm
Hmotnost 67 kg
Automatická pračka je jedním z hlavních pomocníků moderních domácností. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství značek i typů lákající své zákazníky důmyslnými mechanismy a vychytávkami. U mnoha modelů můžeme nastavit odložený start praní, některé si umí dávkovat množství pracího prášku, nebo využívají speciálních pohybů pracího bubnu. Pojďme si představit několik důležitých kritérií, podle kterých zvolit tu správnou pračku.
Při výběru bychom se měli zaměřit především na kvalitu vyprání a skutečnou spotřebu energie. Klesající spotřeba energií má často vliv na kvalitu vyprání a může tak dojít k situaci, kdy musíte celý cyklus opakovat. Každá pračka je vybavena energetickým štítkem s označením v rozmezí A až A+++. Najdete zde informace o hlučnosti, spotřebě energie, účinnosti odstředění i samotného praní. Tyto hodnoty opravdu klesají, jsou však měřeny při praní bavlněného prádla při 60 stupních, které se dnes již tak často nepoužívají. Tento ukazatel tedy není vhodným rádcem při výběru pračky, většina pracích prášků obsahuje enzymy působící při praní na 30 a 40 stupňů, při praní na 60 a více stupňů se enzymy již neprojevují. Varianty praní na méně stupňů však nejsou porovnávány, spotřeba energie i účinnost praní se zde tedy může lišit. Objem bubnu se pohybuje v rozmezí od 5 do 12kg, dobře si tedy rozmyslete, kolik prádla běžně perete, abyste efektivně využili celou kapacitu pracího bubnu. Některé bubny sice nabízejí vyšší kapacitu, jsou však mělké a prádlo může vypadávat. Doporučuje se plnit prací buben na maximálně 80% celkové kapacity a ponechat tak prostor pro tření a pohyb prádla, které se tak lépe vypere a tolik nepomačká.
Počet otáček je důležitým faktorem především pro pračky se sušičkou, v ostatních případech s počtem otáček stoupá především cena spotřebiče, protože pro zákazníky je vyšší počet otáček lákavým kritériem pro výběr. Účinnost odstřeďování se pohybuje v rozmezí od A do D, kdy je poukazováno na procentuální zbytky vody v prádle. Účinnost A značí méně jak 45%, při následném sušení v sušičce tedy spotřebujete méně energie a venku prádlo rychleji schne. Dbejte také na výběr snadného ovládání pračky, některé modely již nabízejí přehledný displej, mnohdy se zde zobrazuje i zbývající čas do ukončení nastaveného programu a pračka si také sama pohlídá správné navolení teploty a otáček pro ochranu prádla. Důležitý je také snadný přístup pro vkládání prádla do bubnu, dostatečné rozevírání dvířek spotřebiče, snadné zavírání a pevné těsnění dvířek, nebo osvětlení pracího bubnu. Moderní typy praček prošly vývojem také z hlediska hlučnosti, některé modely tedy nabízejí prací cykly, při kterých spotřebič skoro neuslyšíte. Nadstandardními funkcemi je systém aquastop, kdy se automaticky vypne přívod vody při špatné těsnosti pláště a předejde se tak vzniku vysokých škod nebo takzvaný šestý smysl, kdy pouze roztřídíte tkaniny podle druhu a pračka si umí sama nastavit požadovaný program, množství pracího prášku i aviváže a efektivně tak využít své funkce pro hospodárné a šetrné praní.
Typy praček
-
Pračky s horním plněním jsou užší variantou a vhodné především do menších prostor, potřebujeme pouze volný prostor nad pračkou pro otevírání dvířek a vkládání prádla do bubnu. Oproti pračkám s předním plněním nabízejí menší množství variant a technických vychytávek, splňují však hlavní funkce a většinou jsou cenově dostupnější.
-
Pračky s předním plněním můžeme umístit do větších prostor, zároveň musíme brát v potaz i prostor pro otevírání dvířek. Díky možnosti odejmutí vrchní desky a variabilitě barevného provedení je můžeme zakomponovat do kuchyňské linky. Pračky s předním plněním nabízí většinou více funkcí a širší množství modelů. Takzvané slim pračky jsou užší variantou praček s předním plněním.
-
Pračky se sušičkou jsou spotřebičem vykonávající dvě funkce, zvýšíte tedy provozní náklady, zároveň však ušetříte místo, ale samotný výkon rozhodně není srovnatelný se samostatně stojící pračkou a sušičkou.
Energetická třída | A |
B | |
Druh pračky | Pračky s předním plněním |
Hlučnost [dB] | 78.00 |
Výška [cm] | 84.50 |
Šířka [cm] | 59.50 |
Hloubka [cm] | 63.00 |
Počet otáček odstředění | 1400.00 |
Maximální náplň [kg] | 8.00 |