Hermes Le Jardin De Monsieur Li - EDT Objem: 30 ml
Hermes Le Jardin de Monsieur Li je ztělesněním přirozené elegance, šarmu a krásy obohacené o dotek luxusu. Ucítíte jemnou vůni jasmínu, kterou obohacuje špetka svěží máty a kumquat. Dopřejte si harmonické tóny parfému Hermes Le Jardin de Monsieur Li. Vůně Hermes Le Jardin de Monsieur Li byla uvedena na trh v roce 2015.
- Typ: Toaletní voda
- Původ: Francouzské
- Hlavní vůně: Citrusová
- Vedlejší vůně: Svěží
Váháte, pro kterou vůni se rozhodnout? Pojďte se s námi lépe zorientovat v rozdílech mezi parfémem, EDP, EDT i EDC? Přečtěte si v rychlosti jednoduše vysvětlené pojmy. Sekce kosmetiky je plná voňavých novinek.
Koncentrace vůně, síla, čili podíl éterických olejů a alkoholu se mohou výrazně lišit. Obecně parfém je vlastně éterický olej, který je rozpuštěn v alkoholu. Z vůní je nejsilnější a má nejvyšší obsah vonného oleje. Ostatní vůně jsou kvalifikovány jako voňavé vody. Nejpodstatnější je, že odlišné koncentrace poskytují nepřesně stejnou, ale podobnou vůni.
Obecně platí, že čím větší koncentrace parfémové kompozice, tím déle vůně vydrží.
PARFÉM (P - parfum) : 15 - 25 %
PARFÉMOVÁ VODA (EDP - eau de parfum) : 8 - 15 %
TOALETNÍ VODA (EDT - eau de toitette) : 4 - 8 %
KOLÍNSKÁ VODA (EDC - eau se cologne) : 2 - 5 %
Nově se objevují i názvy Parfum de Toilete - má stejnou koncentraci jako EDP, ale není vyloučeno, že se dostaneme koncentrací mezi parfém a EDP, Eau Frache - obecně obsahuje méně než 3 % kompozice v lihu.
Parfém
Parfém je nejkoncentrovanější a dobře ho snáší lidé s suchou kůží. Je tedy nejsilnější vůní a nejdéle vydrží. Když jej používáme moudře tak nám i déle vydrží. Vůně se pomaleji vyvíjí a drží.
EDP
EDP není sice tak silný koncentrát, ale velice podobný svou vůní parfému. Jde spíše o to, že jeho vůně vyprchá dříve. Vůně se pomaleji vyvíjí a méně drží.
Toaletní vody EDT
EDT je už slabší koncentrát a vůně je podobná parfému, ale není přesně stejná a její účinek se může lišit. Vůně se rychle vyvíjí a síla vůně klesá.
EDC
EDC je jeden z nejslabších koncentrátů. Vůně je jen podobná parfému a její účinek se může lišit. Vůně se rychle vyvine a velmi rychle klesá. Nezaměňujte ji s vodou po holení, která navíc obsahuje složky pečující a desinfikující pleť po holení.
Kdy zvolit parfém, EDP, EDT či EDC?
Parfém je často ojedinělou záležitostí díky silné koncentraci naneste pouze pár kapek, vydrží až 10 hodin. Dodává se většinou bez rozprašovače se šroubovacím víčkem, aby došlo k přesnému nanešení.
EDP využijte pro zvláštní příležitosti, večerní akce či zimní období. Jsou obsahově a smyslově hlubší. Vůni vždy aplikujte na vnitřní stranu zápěstí,krk a oblast za ušima, kde proudí krev.
EDT zvolte pro běžné používání, do zaměstrání, pro sportovní aktivity, v horkých letních dnech. Charakterizuje je nevtíravá a příjemná vůně. Aplikujte ji na tělo i oblečení, pozor však na skrvny.
EDC nanáší především pánové přímo na tvář. Unisexové i dámské EDC použijte k osvěžení během dne i jako náhradu za EDT. Vhodná je aplikace na vlasy, tělo, obličej i oblečení. Použít můžete větší množství, slabší vůně brzy vyprchá.